Temizlik Şirketleri

Ayka Temizlik, temizlik şirketleri içerisinde İstanbul’da ve Kocaeli’de faaliyet göstermektedir. Temizlik sektöründe hemen hemen tüm temizlik faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Temizlik şirketleri arasında uygun fiyat ve müşteri memnuniyetine verdiği önemden dolayı en çok tercih edilen firmalar arasındadır. 7 gün 24 saat hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir. Ev ve ofis temizliği gibi bireysel temizlik hizmetleri dışında dış cephe ve fabrika temizliği gibi kurumsal hizmetlerini de en profesyonel şekilde gerçekleştirmeliyiz.

 

Eşyalı ev temizliğinde temizlik şirketleri öncelikle personelimiz evin tamamını elektrikli süpürge ile temizlemektedir. Yerde bulunan tozlar süpürüldükten sonra ilk olarak cam temizliği başlar. Evin tüm camlarını bir personelimiz gerekli ekipmanlarla en temiz şekilde temizler. Uygulama sırasında özel fiber cam temizlik bezleri kullanılır. Bu bezler ile camda bulunan kirler yok edilir. Ayrıca camsil kullanılarak camda kalıcı bir temizlik ve parlaklık bırakılır. Daha sonra evde bulunan eşyaların temizliğine başlanır. Personelimiz evin durumuna göre planlama yapabilir. Eşyaların temizliği için ayrı ayrı temizlik malzemeleri kullanabilir. Örneğin mobilyaların silimi için ahşap temizleyici veya elektronik eşyaların için genel temizleyiciler kullanabilir. Eşyaların yoğunluğuna göre işin bitiminde banyo, wc ve mutfak temizliği için temizlik malzemeleri hazırlanır. Yemek molasından sonra banyo ve wc önce çamaşır suyu ve cif ile ön müdahale yapılır. Kısa bir süre sonra fayanslar tavanlara kadar ıslak bez ile silinir. Zemin ise temizlik moblarıyla tekrar ovularak son temizliği gerçekleşir. Banyo ve wc temizliğinden sonra mutfak temizliği için özel temizlik ekipmanları hazırlanır ve mutfak dolaplarının temizliğine başlanır.

Temizlik şirketi

Firmamız siz değerli müşterilerimizin bilgilendirmesi sonrasında inşaat sonrası temizlik şirketi ev temizliği için gerekli personel planlaması yapmaktadır. Planlanan iş programında ihtiyaç duyulan personel sayısı inşaat temizliği için hazırlanır. Dairenin durumu tekrar incelenir. Kaba inşaat kalıntıları varsa öncelikle zemin tamamen temizlenir. Elektrik süpürgesiyle pencere eşiğinden zemine kadar tüm alan temizlenir. Evin içerisinde toz tamamen yok edilir.

 

Ayka temizlik şirketi öncelikle camlarda bulunan inşaat kalıntıları (kireç, boya, alçı, sıva vs.) özel kazıma ekipmanlarımızla temizlenir. Daha sonra camlar fiber cam bezleriyle camsil kullanılarak kalıcı temizliği yapılır. Penlerde yapışkanlar var ise onların sökülmesi ayrıca yapılır. Cam temizliği tamamlanan odanın zemin temizliğine başlanır. Parke yüzeylerde ahşap temizleyici kullanılır. Duruma göre 2 veya 3 kes zemin temizlenir. Ancak zemin temizliği ilk seferde tam temiz olamaz. Personelimizin uyguladığı temizlik sonrası yapılacak 2-3 uygulama sonrası zeminde kalıcı lekeler tamamen yok olur. Odalar ve balkonlar tamamlandıktan sonra mutfak için özel ekipmanlar hazırlanır. Mutfak dolarının içi, dışı, üst kısmı ve zemin bölümü tamamen silinir. En son tezgah ve lavabo kısmı temizlenir. Mutfak temizliği tamamlandıktan sonra wc ve banyo için ekipmanlar hazırlanır ve fayanlar tavanlara kadar temizlenir. Ancak bazı durumlarda inşaat lekeleri tamamen yok edilemez. Birkaç uygulama gerekebilir. Bunun sebebi kullanılan inşaat malzemesinin kalitesi ve yapım sırasında titiz çalışılmamasıdır.

Temizlik firmaları

Ayka Temizlik temizlik firmaları olarak firmamızdan talep ettiğiniz hizmet için öncelikle sizden evin son halinin bilgisini öğrenmemiz gerekmektedir. Evin inşaat veya tadilat görmüş olması bizim için önemlidir. Bu bilgilere firma yetkililerimiz sahip olursa doğru ekipmanlar temizlik alanı için önceden hazırlanır. Tadilat veya inşaat uygulanmış evlere özel ekipmanlarımız bulunmaktadır. Evin son hali kapsamında kirlilik durumu da önemlidir.

 

Evden son taşınanın taşınma sırasında evde kalıntı bırakmış olabilir. Temizlik firmaları bu hizmetimiz için ek personel gönderimi yapmaktayız. Çünkü ev temizliğinden daha uzun ve yorucu bir temizliktir. Personelimiz öncelikle evin zemininde bulunan kalıntıları toplar. Daha sonra elektrikli süpürge ile tüm evin zemini süpürülür. Cam temizliği için ekipmanlar hazırlanır ve temizlik hizmeti camlardan başlar. Tüm camlar çerçeveleriyle birlikte tamamen temizlenir. Daha sonra odalar ve salon temizliği yapılır. Odalarda varsa kalorifer petekleri de genel olarak temizlenir. Odaların zeminleri ve camların temizliği tamamlanınca balkonlar son kontrolden geçer. Personelimiz yemek molası vererek dinlenir. Daha sonra mutfak temizliği için ekipmanlar hazırlanır ve mutfak dolapları iç-dış tamamen temizlenir. Tezgahın temizliği de tamamlandıktan sonra zemin paspaslanır. Personelimiz WC ve banyo temizliği için ekipmanlarını hazırlar ve tüm alanlar çamaşır suyu ve Cif ile temizlenir.

Temizlik firması

Dış cephe temizliğinde en önemli kriterler kullanılan temizleyici kimyasal madde ve uzman personelin temizlik firmasında olmasıdır. Özellikle vinç kullanılarak temizlik yapılacaksa personelin eğitimli olması gerekir.

 

İş güvenliği eğitimi almayan personelin can güvenliği yoktur. Firmamız personellerine iş güvenliği eğitimi vermektedir. Temizlik firması ayrıca iş güvenliği için gerekli ekipmanlarda firmamızın bünyesinde bulunmaktadır. Kullandığımız temizlik maddeleri cam ve kaplamalar için ayrı ayrı bulunmaktadır. Camların kirlilik durumu ve kaplamalarda ki kir yoğunluna göre madde kullanımımız artar. Fiyat tekliflerinde kirlilik durumu dikkate alınır.

Uygulama gerçekleştirirken zeminin ne tür yapıda olduğu önemlidir. Fayans, kale-bodur, beton veya boyalı olan alanlarda kullandığımız makineler değişmektedir. Temizlik şirketleri sert yüzeylerde makinelerimiz de özel ser fırçalar kullanmaktayız. Ayrıca kirli yüzeylerde özel zemin için oluşturulmuş kimyasalımız mevcuttur. Firmamızın bu alandaki tecrübelerini öğrenmek için lütfen referanslarımız sayfasını inceleyiniz.