Ayka Temizlik, Mutfak Temizliği: Şirketimiz İstanbul, Kocaeli (İzmit – Gebze) ve Bursa şubeleri ile 3 şehirde 4 hizmet noktasıyla çalışmaktadır. 2009 yılında temizlik sektörüne gerçekleştirdiğimiz yatırım her geçen gün büyümektedir. Şirketimiz Mutfak Temizliği hizmeti de vermekteyiz. Bu alanda gerçekleştirdiğimiz referanslar için size en yakın şubemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Mutfak Temizliği firması uygulamalarımızda size en uygun çözümler üretmekteyiz.

Mutfak Temizliği Fiyatları

belirlenirken belirleyici faktörler aşağıda açıklamaya çalıştık. Temizlik işleri için fiyat teklifi vermemiz için temizlenecek alanı mutlaka görmemiz gerekecektir.

 1. Mutfak Temizliği temizlenecek alanın ölçüsü – boyutu: 
 2. Mutfak Temizliği nin yapılacağı bölgenin kirlilik durumu: Genel kirlilik, uzun dönem kirlilik,taşınma sonrası kalıntılar, boya sonrası temizlik, inşaat sonrası temizlik, tadilat sonrası Mutfak Temizliği gibi durumlar değişkendir.
 3. Mutfak Temizliği için ihtiyaç duyulan personel sayısı: Uzman temizlik eksperimiz gerekli personeli sizlere iletmektedir. Daha fazla personel isteyebilir ve temizlik süresini kısaltabilirsiniz. Uzun süreli işler için detaylı görüşmeler yüz yüze yapılmaktadır.
 4. Mutfak Temizliği için belirlenen süre: Temizlik için süre personelimizce belirtilmektedir. Açılış veya faaliyetlerin aksamaması için süre uzaltılabilir veya kısaltılabilir.
 5. Mutfak Temizliği için çalışma saatleri: Bazı durumlarda gece çalışması taleplerine çözüm üretmekteyiz.
 6. Mutfak Temizliği için ihtiyaç duyulan araç gereç: Temizlik talebi yapılan alan için spesifik temizlik araç ve gereçlerine ihtiyaç duyulabilir.

Mutfak Temizliği, Mutfak Temizliği şirketi, Mutfak Temizliği firması, Mutfak Temizliği şirketleri, Mutfak Temizliği firmaları, Mutfak Temizliği fiyatları.

Mutfağınızı Derinlemesine Temizlemek İçin İpuçları

Başlangıç ​​olarak, tüm bulaşıklarınızı yıkamak, kurutmak ve bir kenara koymak veya bulaşık makinenizi çalıştırıp havalandırmak isteyebilirsiniz. Mutfağınızı temizlerken şunları yapın:

 • Kesme tahtalarınızı yıkayın: Tüm kesme tahtalarını ve nesneleri tezgahtan çıkarın. Ilık sabun ve suyla bir sünger kullanın ve kesme tahtalarınızın üst ve alt kısımlarını silin. Sıcak suyla durulayın. Kurumasını bekleyin.
 • Çekmecelerinizi düzenleyin: Kaplarla dolu bir çekmeceniz var mı? Bunları boyut ve stile göre düzenlemek için zaman ayırın. Kapaklar için aerodinamik bir yığın oluşturun. Kap çekmecenizi de sıralamayı düşünün.
 • Son kullanma tarihi geçmiş yiyecekleri atın: Kilerinizi ve buzdolabınızı gözden geçirin ve son kullanma tarihi geçmiş yiyeceklerden kurtulun.
 • Buzdolabınızı temizleyin: Kapılardaki raflarla başlıyorum. Tüm eşyaları bir raftan çıkarın ve rafı nemli bir bezle temizleyin. Raflarınız çok yapışkansa, çok amaçlı bir temizleyici veya sabunlu su püskürtmeniz ve birkaç dakika bekletmeniz gerekebilir. Geri koymadan önce her bir şişeyi veya kabı silin. Bu şekilde rafların tamamını temizleyin. Ara sıra tüm sebzelik çekmecelerini çıkarmanız ve altlarını temizlemeniz gerekecektir. Ayrıca çekmeceleri de yıkayın.
 • Çekmecelerinizi silin : Her çekmeceyi boşaltın ve silin. Tüm kabin yüzeylerini silin. Fırçalanmış tarafı olan temiz bir sünger veya nemli bir mikrofiber bez kullanmayı seviyorum.
 • Temiz kabin yüzeyleri: Burası mikrofiber bezinizin iyi bir seçim olabileceği yerdir. Bu yeterli değilse,  benzeri bir ticari temizleme spreyi deneyin. Gerçekten zor bir iş olabilir..
 • Ocağınızı temizleyin: Sobanızın üstünü temizlemek için eski bir sünger kullanarak ızgaraların altını biraz sabun ve suyla kaldırarak temizleyebilirsiniz. Enkaz üzerine biraz karbonat sürün; inatçı gresi gidermede çok etkilidir. Bu görevi tamamladığınızda, süngeriniz çöp için hazır hale gelecektir.
 • Mikrodalgayı temizleyin: İlk önce, içine bir fincan su veya ıslak bir bez koyarak ve bir dakika boyunca çalıştırarak mikrodalganın içindeki sert kalıntıları yumuşatın. Buhar, yapışan yiyecekleri yumuşatır ve temizlemeyi kolaylaştırır. Mikrodalga plakayı çıkarın ve ılık sabunlu suya batırın. Yıkayın ve kurulayın. Seçtiğiniz temizleyici ve nemli bir sünger veya bez kullanarak mikrodalganın içini ve dışını silin.
 • Lavabonuzu temizleyin: Lavabonuzu temizlemek için sünger, ılık su ve bulaşık sabunu kullanabilirsiniz. Bulaşık makinesi sabunu, lekeli bir lavabonuz varsa daha etkilidir. Lavabonuz Comet veya Ajax gibi aşındırıcı temizleyiciler tarafından çizildiyse, lavabonuzu temizlemek için kullanmaya devam etmekten başka seçeneğiniz olmayabilir. Özellikle çamaşır suyu içeren herhangi bir şey kullandıktan sonra lavaboyu iyice duruladığınızdan emin olun. Üzerinde bırakırsanız lavabo yüzeylerinin rengini atabilir veya zarar verebilir.
 • Son bir silme işlemi yapın: Mikser, kahve makinesi gibi nesneleri yerlerine geri koymadan önce tezgahın tamamını silin. Bunları da sildiğinizden emin olun.
 • Yerleri temizleyin : Süpürgenizle gelin ve pislikleri temizleyin, ardından nemli paspasınızı kullanın. Ayak izlerinden kaçınmak için paspaslarken mutfaktan çıkın.