Ayka Temizlik, 2009 yılından günümüze İstanbul, Kocaeli ve Bursa’da binlerce ev temizliği hizmeti vermiştir. Elbetteki %100 müşteri memnuniyetini hedeflesekte bazen yanlış anlaşılma olabilmektedir. Buna rağmen %98 gibi yüksek bir oranda memnuniyetle hizmet vermekten gurur duyuyoruz. 3 şehirde 4 şube ile hizmet vermekten onur duyarız.

Herkes ev temizliğinden, ev temizlemekten nefret eder ama herkes temiz bir evi sever.

Evinizi hızlı bir şekilde temizlemenin en iyi yolu var mı?

Çoğu acemi, önce tozunu alması veya süpürmesi gerekip gerekmediğinden emin değildir. Mutfağı banyodan önce mi yoksa tam tersi mi temizlemeleri gerektiğini merak ediyorlar.

Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek ve evinizi hızlı bir şekilde temizlemek için yılların zor kazanılmış deneyime dayanan bu adım adım kılavuzu izleyin:

Ev Temizliği İpuçları

1. Ev Temizliğinde Tek seferde bir odayı değil, tüm evi temizleyin

Bir görevi (toz alma, süpürme, paspaslama) seçerseniz ve mutfağı, banyoları ve ardından yatak odalarını temizlemek yerine evin her odasında aynı görevi yaparsanız temizlik çok daha etkilidir. Bunu bu şekilde yapmak, sonsuz bir temizlik döngüsünde olduğunuzu hissetmenizi ve aynı göreve tekrar tekrar başlamanızı engeller.

2. Ev Temizliğinde Tüm temizlik araçlarınızı bir kutuda toplayın

İster taşıma çantası, kova veya çanta olsun, temizlemek için ihtiyacınız olan her şeyi taşınabilir tek bir yerde bulundurmak, işin yapılmasını çok daha kolay hale getirir. Temizlerken aletleri aramakla zaman kaybetmezsiniz ve bir daha ki turunuzdan önce bunları toplama konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

3. Ev Temizliğinde önce Dağınıklığı temizleyin

Daha temizliğe başlamadan önce odadan odaya gidin ve dağınıklığı kaldırın. Her bir öğeyi alırken – dergiler, iyi okunan ciltsiz kitaplar, eski spor ayakkabılar – onu bir kenara atmanız veya bağışlamanız gerekip gerekmediğini düşünün.

4. Ev Temizlemede Toz ve vakum

Toz almaya başlamadan önce tavan vantilatörlerinin kapalı olduğundan emin olun. Toz alma işleminizi mobilyaların üstlerine ve rafların altlarına, tırabzanlar, resim çerçeveleri, süs eşyaları ve TV ekranlarına yoğunlaştırın. Panjurlar ve üst raflar gibi ulaşılması zor alanlar için, bir paspas veya süpürgenin ucuna mikrofiber bir bez bağlayın. Süpürmeden önce yatak odalarındaki çarşafları değiştirin.

5. Ev Temizlerken Aynaları ve camı silin

Tüm aynaları ve cam yüzeyleri silerek temizlemek için bir nemli mikrofiber bez ve ardından bir kuru bez kullanın.

6. Evi Temizlerken Tezgahları ve yüzey alanlarını dezenfekte edin

Evinize gidin ve tezgahlardan, cihazlardan ve dolaplardan kapı kollarına, ışık anahtarlarına, TV uzaktan kumandalarına ve telefonlara kadar sert yüzeyleri silin. Bu yüzeylerden bazılarını, özellikle de insanların parmaklarına ve yüzlerine mikrop bırakabilecekleri dezenfekte etmelisiniz. Dörtte bir ila yarım fincan beyaz veya elma sirkesini bir bardak su ile karıştırarak toksik olmayan bir dezenfeksiyon solüsyonu hazırlayın.

7. Ev temizliği için Küvet, lavabo ve tuvaletlere odaklanın

Temizleyiciyi mutfak lavabosuna, ardından banyo lavabolarına, küvetlere ve tuvaletlere püskürtün. Temizleyicinin kiri ve lekeleri çözmesi için birkaç dakika bekletin. Sonra mutfağa dönün ve fırçalamaya başlayın. Mikrodalganın içini silmeyi unutmayın. Son olarak temiz tuvaletler.

Ev temizliğinde her bir oda için ayrı temizlik bezleri kullanmaya özen gösterin!

8. Ev Temizleme, Süpür, sonra paspasla

Mutfağı ve banyoyu süpür. Odanın en uzak köşesinden paspaslamaya başlayın ve kapı eşiğine doğru geriye doğru ilerleyin (yani, kendinizi bir köşeye süpürmeyin). 10 m2 bir alanı her tamamladığınızda paspası durulayın.

9. Ev Temizlerken Süpürürken hareket etmeye devam edin

Süpürürken her köşeyi alma konusunda endişelenmeyin. Evin içinde ilerlemeye devam edin, süpürgeyi halı kaplı her odada tek geçişte çalıştırın.

Bazı görevlerin her hafta yapılması gerekmiyor. Bunlar arasında mobilyaların cilalanması, pencerelerin temizlenmesi ve halı ve banyo paspaslarının yıkanması yer alır. Bu aksesuarları inceleyin ve kendi kararınızı kullanın.

10. Evin temizliğinde Temizlik araçlarınızı rutin olarak yıkamayı unutmayın

Evi temizlemenin genellikle gözden kaçan bir kısmı, temizlik araçlarınızın bakımıdır. Kirli bir paspas veya torbası dolu bir elektrikli süpürge kullanmak çok daha az etkilidir ve sonunda temizlemek için daha fazla zaman harcarsınız.

11. Ev Temizliği için bir grup etkinliği yapın

Ekip çalışması yapmak, bir evi hızlı bir şekilde temizlemenin en iyi yollarından biridir. Ailenizle önceden bir zaman planlayın ve her kişiye görevler atayın. Birlikte çalışmak temizliğe biraz eğlence katabilir ve eviniz kısa sürede ışıl ışıl olur.

Artık eviniz tertemiz…

İstanbul, Kocaeli ve Bursa: Ev temizliği, Ev temizlik, Ev temizlik şirketi, Ev temizlik firması, Ev temizlik şirketleri, Ev temizlik firmaları, Ev temizliği şirketi, Ev temizliği firması, Ev temizliği şirketleri, Ev temizliği firmaları, ev temizliği fiyatları, ev temizlik şirketleri.

İletişim Bilgileri İçin Lütfen Tıklayınız