Ev temizliği nasıl yapılır diye düşünmeyin Profesyonel temizlik hizmeti, temizlik şirketimiz tarafından çok uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Ayka Temizlik Kılavuzumuz

Her görev için, odanın en yüksek noktasından başlayın (toz alıyorsa, bu yüksek raflar anlamına gelebilir) ve odada soldan sağa hareket edin. Bu şekilde, hiçbir şeyi kaçırmazsınız ve önceden temizlenmiş alt raflara yanlışlıkla toz çarpmazsınız.

1. Adım: Evinizi Tozlayın
Tüm mobilyaların üst kısımları, rafların alt kısımları ve tüm bölümlerin yanı sıra resim çerçeveleri, TV ekranları ve süs eşyaları da dahil olmak üzere her odanın tozunu alın. “Tozu kurutmak mümkün olduğunda yaparım — bir şeyi ıslatmak işi zorlaştırır” diyebilirsiniz. Parmak izlerinden kurtulmak için mikrofiber bir bezi ılık suyla nemlendirin.

Profesyonel temizleme ipucu: İnsanlar mobilyaların tepesinin tozunu almazlar ve burası tüm tozun toplandığı ve sonra düştüğü yerdir.

Adım 2: Mobilya Kumaşını Temizleyin
Evin içinden geçin ve yatakları soyun ve yeniden yapın; herhangi bir yastık veya mobilya battaniyesini silkelemeden veya çırpmadan bırakmayın. Gerektiğinde bir makine ile mobilya yüzeylerini fırçalayın.

3. Adım: Aynaları ve Camı Temizleyin
Evdeki aynaları ve pencereleri silin.

Profesyonel temizleme ipucu: Bir ıslak ve bir kuru mikrofiber bez kullanmak iz bırakmaz. Bazı camları sirkeli su ile silmeniz daha olumlu sonuçlar bırakabilir.

Adım 4: Yüzeyleri Temizleyin
Evdeki tüm yüzeyleri ve tezgahları gerektiği gibi dezenfekte ederek silin.

Profesyonel temizleme ipucu: Kapı kolları, ışık düğmeleri, TV uzaktan kumandaları ve telefonlar gibi parmakların dokunduğu tüm yerleri sildiğinizden emin olun. İnsanların unuttuğu ve gerçekten mikrop barındıran yerlerdir. Dezenfaktan etmek için dikkat edilmesi gereken yerlerdir.

5. Adım: Mutfağı ve Banyoyu Temizleyin
Temizleyiciyi küvetler, lavabolar ve tuvaletlere püskürtün. Bir müddet bekledikten sonra fırça veya bezle silin. Banyoda kullanılan bezi mutfakta, mutfakta kullanılan temizlik malzemesini banyoda veya tuvalette asla kullanmayın. Yıkasanız ve dezenfekte etseniz dahi kullanmayın. Daha sonra mutfakta mikrodalganın içini, dolap ve cihaz kapaklarını silin.

6. Adım: Zeminleri Temizleyin
Süpürün, ardından banyoyu, mutfağı ve ihtiyacı olan diğer yerleri silin veya ovalayın.

Profesyonel temizlik ipucu: Her zaman banyo zeminlerini mikrofiber bir bez ve temizleyiciyle temizlemeniz tavsiye edilir. Tuvaletlerin arkasında bile her köşenin olduğunu ve% 100 dezenfekte olduklarını bu şekilde emin olabilirsiniz.

7. Adım: Evi Süpürün
Yatak odalarından, merdivenlerden aşağıya, oturma odasına ve evin tamamını profesyonel süpürme makinesi ile süpürün. Sulu sistemli elektrik süpürgeleri temizlik için daha faydalıdır.